Beşiktaş’tan bir sponsor daha çekildi!

Beşiktaş giyim sponsoru Cacharel sponsorluktan çekildi. Fikret Orman'ın son döneminde 2019-2021 yılları için iki yıllık anlaşma imzaladığı Cacharel firması ilk yılın dolması sonrası sponsorluktan çekildi.

0
1546

Beşiktaş giyim sponsoru Cacharel sponsorluktan çekildi. Fikret Orman’ın son döneminde 2019-2021 yılları için iki yıllık anlaşma imzaladığı Cacharel firması ilk yılın dolması sonrası sponsorluktan çekildi.

Beşiktaş, Temmuz 2019’da Aydınlı Grup’un bünyesinde bulunan Cacharel ile 2 yıllık giyim sponsorluğu anlaşması imzalamıştı. Cacharel markasının son senesinde sponsorluktan çekildiği iddia edildi.

Beşiktaş’ı giydiren Aydınlı Grup bünyesindeki Cacharel firması sponsorluktan çekildi.

PAOK maçında giydirmedi

Şampiyonlar Ligi’nde oynanan ve Beşiktaş’ın 3-1 kaybettiği maçtan önce sponsorluktan çekilen firmanın yerine ise yeni arayışlara giren Beşiktaş yönetimi yeni sponsor bulmaya çalışıyor.

Resmi sitede sponsorluklardan kaldırıldı

Beşiktaş resmi sitesinde yer alan sponsorlara bakıldığında da Cacharel’in sponsor isimleri arasında yer almadığı görülüyor.

Vodafone, Kalde, Bahçeşehir ayrıldı

Vodafone, Beşiktaş ile olan anlaşmasında da bir senelik opsiyonu kullanmamış, Kalde’de mevcut sözleşmesini sona erdirmişti. Beşiktaş’ın şort sponsoru olan Bahçeşehir Kolleji’de bir senelik yaptığı sözleşmenin sona ermesi sonrası sponsorluğu devam ettirmedi.

En düşük sponsor geliri Beşiktaş’ta!

Beşiktaş, Ahmet Nur Çebi yönetiminin seçilmesinden sonra 80 milyon lira olan sponsorluk gelirleri % 40 oranında düşerek 49 milyon liraya indi. Beşiktaş’ın rakiplerinden Fenerbahçe‘nin sponsorluk gelirleri 100 milyon liraya ulaşırken, Galatasaray‘da bu gelir 115 milyon lira civarında oldu. Trabzonspor’un ise sponsor gelirleri 93 milyon lira civarında.

Fikret Orman’ın en iyi yaptığı iş sponsor bulmaktı

Şubat ayında yapılan Divan Kurulu Toplantısında sponsorlar konusunda gerçeği açıklayan Beşiktaş CEO’su Seçil Aygül “Sponsorluk gelirleri konusunda da bir şeyler söylemek istiyorum. Son dönemlerde oldukça başarılı bir şekilde yönetilmiş bir süreçtir hakkını vermek lazım. İki sene önce 140 milyon lira olan sponsorluk gelirlerimiz sonraki sene  155 milyon liraya yükseldi. Bu sene 120 milyon liraya ulaşabileceğimizi sanmıyorum” sözlerini kullanmıştı.

SbHaber

Yasal uyarı: Bu haber Siyah Beyaz Haber (SbHaber) tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz