Beşiktaş’ta Mali ve İdari Genel Kurul ertelendi!

Beşiktaş'ta dört gözle yapılması beklenen Kasım ayındaki Mali ve İdari Genel Kurul'la ilgili yeni bir gelişme yaşandı..

0
92

Beşiktaş’ta dört gözle yapılması beklenen Kasım ayındaki Mali ve İdari Genel Kurul’la ilgili yeni bir gelişme yaşandı..

Yaşanan Pandemi dönemi nedeni ile Mayıs ayında yapılması planlanan genel kurul önce Ağustos ayına daha sonra da Kasım ayına ertelenmişti. Kasım ayında yapılması düşünülen genel kurulun ise 1 Aralık sonrasına ertelendiği öğrenildi.

Kasım ayında yapılması planlanan genel kurul, Fikret Orman dönemi ile ilgili ibra oylamasının yapılacak olması ve KPMG firmasının denetleme raporunun açıklanacak olması vesilesi ile önem taşıyor.

Beşiktaş yönetimi yapılsın istiyor..

Beşiktaş yönetimi tarafından bir an önce yapılması istenen mali genel kurulun ertelenmesi ile gözler genel kurul üyeleri tarafından merakla beklenen KPMG raporuna çevrilecek. Dünkü basın toplantısında siyah beyazlıların başkanı Ahmet Nur Çebi’nin “ben hesap sormaya gelmedim” sözleri ise raporda bir şey çıkmadığı yönünde algılandı.

Aralık ayında yapılabilir mi?

Konuyla ilgili görüş aldığımız İçişleri Bakanlığı yetkilileri Aralık ayında da genel kurulların yapılmasının mümkün görünmediğini ancak buna Kasım ayının sonlarında karar vereceklerini bildirdiler..

Yönetimin yeni hamlesi Divan Kurulu toplantısı…

Beşiktaş yönetimi gelen baskılar nedeni ile KPMG firmasının hazırlayacağı raporu Genel Kurul’da olmasa da Divan Kurulu’nda açıklama niyetinde.. Kasım ayında online yapılması planlanan Divan Kurulu Toplantısı’nda KPMG raporunu da açıklamayı planlayan Çebi ve yönetimi bu yönde gelen baskıları da bu şekilde sonlandırmak istiyor.

Beşiktaş İcra Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar Ekim 2019’da seçildikten sonra yaptığı açıklamada raporun Aralık (2019) ayında açıklanacağını söylemiş ancak daha sonra Şubat ayına sarktığını açıklamıştı. Şubat ayında da açıklanmayan rapor için Mayıs’daki kongreyi işaret eden Mesut Urgancılar daha sonra raporun pandemi nedeni ile incelemesinin uzun sürdüğünü belirterek Ağustos’taki genel kurulu işaret etmişti. Ancak bu ayda da açıklanmayan rapor için en son Kasım genel kurulunu işaret ederken dün yaptığı konuşmada “raporu artık istediklerini ve Kasım ayı içerisinde mutlaka açıklayacaklarını” söyledi. Raporun çok geniş kapsamlı olduğunu da ifade eden Urgancılar, 15 gün içinde raporun ellerine geçeceğini açıkladı.

KPMG raporu sonuçlandığında Beşiktaş yönetimine ve Denetleme Kurulu’na verilecek.

SbHaber.com

Yasal uyarı: Bu haber Siyah Beyaz Haber (SbHaber.com) tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz