Beşiktaş’ın amatörlerinde büyük çöküş! 28 maç 22 yenilgi!

Beşiktaş basketbol, voleybol ve hentbolda bu sezon bir çok maçta mağlup oldu. ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Basketbol Takımı henüz galibiyet yüzü göremedi. Kadınlar da 2 kez galip gelebildi. Voleybolda bir kez gülen Kartallar, hentbolda da eski sezonlarını arıyor.

0
324

Beşiktaş basketbol, voleybol ve hentbolda bu sezon bir çok maçta mağlup oldu. ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Basketbol Takımı henüz galibiyet yüzü göremedi. Kadınlar da 2 kez galip gelebildi. Voleybolda bir kez gülen Kartallar, hentbolda da eski sezonlarını arıyor.

İçinde bulunduğu mali darboğazdan ötürü futbol dahil bütçede büyük kesintiler yapan Beşiktaş’ın basketbol, voleybol ve hentbol şubeleri pek de iç açıcı sonuçlar alamıyor.

Basketbol takımı henüz galibiyet yüzü görmedi

Geçen sezon voleybolda ağırlıkla altyapıya dönen siyah beyazlılar bu sezon basketbol erkek takımında da aynı politikayı devreye soktu. Geleceğe yatırım hedefiyle liglerden düşmeyi de göze alan Beşiktaş yönetimi, şimdilik yapılandırma hedefinden vazgeçmeyi düşünmüyor. Futbolda son iki haftada alınan sonuçlarla camianın yüzü gülmeye başladı. Ama diğer branşlarda sonuçlar pek iyi değil. Örneğin erkek basketbol takımı henüz galibiyet yüzü görmedi.

Basket takımı sıfır çekti

ING Basketbol Süper Ligi’nde yer alan Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, geride kalan 6 haftada hiçbir maçını kazanamadı. Birçok maçta ortaya koyduğu mücadeleyle alkışı alsa da tecrübe eksikliğinin ceremesini çekti. 21.9 yaş ortalamasından oluşan bir ekibin yabancı kontenjanında 4 ABD’li bulunuyor. Siyah beyazlılar bugün itibarıyla 18 takımlı ligin son sırasında yer alıyor.

Herbalife Nutriton Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Beşiktaş HDI Sigorta Kadın Basketbol Takımı, 6 maçta 2 galibiyet aldı. 3 yabancısı bulunan ve 22 yaş ortalamasına sahip olan Beşiktaş, 14 takımlı ligde 10. sırada…

Filede tek galibiyet var

Misli.com Sultanlar Ligi’nde bulunan Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı, geçen henüz A takım seviyesine ulaşmayan altyapı oyuncularıyla çıkmak zorunda kaldı. Pandemi nedeniyle küme düşme kalkınca ligde kalan siyah beyazlı kadınlar, bu sezon 12 maçta 1 galibiyet ve 11 yenilgi aldı.

22.7 yaş ortalamasına sahip olan ve hiç yabancısı bulunmayan Beşiktaş’ın kızları 16 takımlı ligde 15. sırada yer alıyor. Bilindiği üzere Beşiktaş yönetimi, erkek voleybol takımının faaliyetlerini geçen yıl durdurmuştu.

Hentbol da düşüşte

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde son 11’i üst üste olmak üzere toplam 15 şampiyonluğu bulunan Beşiktaş Aygaz, bu sezon eski günlerinden uzak görünüyor. Siyah beyazlılar 4 maçta 2 galibiyet alırken sahadan birer kez de beraberlik ve yenilgiyle ayrıldılar. Hentbol tarihine geçen ekip, şu anda 12 takımlı ligde 6. sırada bulunuyor.

Özetle, Beşiktaş’ın basketbol, voleybol ve hentbolda mücadele eden 4 takımı bu sezon çıktığı 30 maçta 22 yenilgi, 5 galibiyet 1 de beraberlik aldı.
Siyah beyazlı yönetim, bütçeleri çok kıstığı ve gençlere ağırlık verdiği bu branşlarda ne pahasına olursa olsun geri adım atmayacak. Açıkçası bu branşlarda camiaya bu sezon için şampiyonluk değil, gözyaşı ve ter vaadediyor.

Ajansspor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz