Beşiktaş’ta hazırlanan rapora ne oldu?

Beşiktaş'ta denetim raporları konusundaki sessizlik kafaları karıştırdı.

0
238

Beşiktaş’ta denetim raporları konusundaki sessizlik kafaları karıştırdı.

Beşiktaş’ta denetim raporlarının “hasır altı edildiği” iddiaları camiada işler iyi giderken bir anda sıkıntıya neden oldu. Fikret Orman döneminde Ernst Young  Denetim şirketine önemli bir bedel ödenerek inceleme yaptırıldı. Ancak camiaya sonuç ile ilgili bilgi verilmedi.

Ahmet Nur Çebi, 2019 Ekim ayında yapılan kongrede son 10 yılın incelemesini başka bir uluslararası denetim şirketi olan KPMG’ye benzer bir şekilde yüklü bir bedelle yaptırıp paylaşılacağını söyledi. Ancak o dönemde kendisinin de görev yaptığı 6,5 yıllık sonuçlarla ilgili açıklama yapılmasını istemedi.

KPMG’nin raporlamaya başlamasının üzerinden 12 ay geçti. Raporlar ilgili ses seda yok. Raporun bitirilip, bitirilmediği, kulübe ulaştırılıp ulaştırılmadığı hakkında açıklama yapılmadı. Raporlar ilgili olarak Orman dönemindeki rapor gibi kasaya konulduğu ve üzerinin örtüldüğü iddiası ise camia içinde ciddi tartışmalara neden olmaya başladı.

KPMG raporu haricinde birde Denetleme Kurulu’nun Vodafone Park Çatı Danışmanlık raporu ile Beşiktaş eski Hukuk İşlerinden sorumlu yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu ilgilendiren Fulya Otopark’ın kiralanması konusunda hazırlanan raporlarda Çebi yönetimince camiaya açıklanmıyor. Raporların hazırlanmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen yaşanan suskunluk ise kafa karıştırıyor. Hazırlanan raporlar Denetim Kurulu tarafından Beşiktaş yönetimine 6 ay önce açıklanmak üzere verilmişti.

Ahmet Nur Çebi’den Sergen Yalçın açıklaması!

Hakemler Derneği’nden Ahmet Nur Çebi’ye yabancı hakem tepkisi!

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz