Fulya Davası bugün zaman aşımına giriyor

Beşiktaş'ta Fulya Davası olarak bilinen 2007 yılında Başkan olan Yıldırım Demirören ve yönetim kuruluna karşı 2012 yılında açılan dava zaman aşımına giriyor. 

0
186

Beşiktaş’ta Fulya Davası olarak bilinen 2007 yılında Başkan olan Yıldırım Demirören ve yönetim kuruluna karşı 2012 yılında açılan dava zaman aşımına giriyor.

Siyah Beyazlıların uzunca bir süre gündemini meşgul eden 2007 yılında Başkan olan Yıldırım Demirören ve yönetim kurulunun aleyhine Beşiktaş Genel Kurul Üyeleri tarafından ibranın iptali davası açılmış ve kazanılmıştı.

2012 yılında açılan dava yıllarca sürmüş ve mahkeme ibranın iptaline karar vermişti. Fikret Orman döneminde 2. Başkan olan ve dava ile ilgilenen Beşiktaş Başkan’ı Ahmet Nur Çebi o dönem temyize gittiklerini “Burada biz Beşiktaş’ın zararı olduğunu düşünüyoruz. Mahkeme ise zarar yok diyor. Elbette temyize gideceğiz” sözleri ile Yıldırım Demirören ve yönetim kurulunun Beşiktaş’ı zarara uğrattığını açıklamıştı. Başkan Çebi, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında yaptığı açıklamada ise “Aşçıoğlu ile oluşan davada mahkeme kararını vermiş ve Yargıtay kararı onamış. Burada sözleşmeye göre Beşiktaş’ın bir zararı olmadığını söylüyor. Daha sonra Cengiz Sarıkaya isimli arkadaşımız ve Hürser Tekinoktay dava açıyor. Del Bosque ve Ferrari konusundan dolayı ibrayı iptal ediyor. Mahkeme bahsedilen Fulya Davası ile ibranın iptali gerekçe olamaz. Yargıtayca da onanmış. Bizim burada yapabileceğimiz bir şey yok. Burada Beşiktaş’ın bir zararı yok.” sözlerini kullanmıştı.

Bugün bazı Beşiktaş Genel Kurul Üyeleri ise ibranın iptali davasında Yıldırım Demirören ve yönetim kuruluna tazminat davası açılması konusunda son gün olduğunu açıkladı. Sön günlerde Başkan Çebi ve yöneticilere seslenen Genel Kurul Üyeleri tazminat davasının açılmasını talep ediyor. Davanın açılmaması durumunda zaman aşımı nedeni ile bir daha dava açılamayacak ve Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu aklanmış olacak.

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Aker Çıtak’ta Beşiktaş Başkanı ve yönetimine bir ihtarname yollayarak davanın açılması için talepte bulundu.

İşte o dilekçe…

Fulya Davası bugün zaman aşımına giriyor

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz